Startuje turnaj O pohár hejtmana Karlovarského kraje

By   14. 08. 2024

Tradičně, v polovině srpna patří KV Arena juniorskému turnaji O pohár hejtmana Karlovarského kraje. Letošního 23. ročníku se tradičně zúčastní šest týmů, tři z Česka a tři ze zahraničí. Tuzemskou nejvyšší soutěž DHL Extraligu juniorů zastupuje kromě domácí Energie Sparta a Třinec. Zahraniční trojici tvoří Davos, norský Lillehammer a Mannheim.

Šestice účastníků je rozdělena do dvou skupin, ve které odehrají týmy zápasy mezi sebou. Vítězové skupin budou hrát o pohár, druhé ve skupině o třetí místo a třetí týmy o pomyslného černého Petra turnaje. Skupinu A tvoří Energie, Lillehammer a Mannheim, skupinu B pak Sparta, obhájce Davos a Třinec.

„Turnaj o pohár hejtmana je pro nás vrcholem přípravy na juniorskou extraligu a dáváme mu maximální důležitost,“ říká před startem turnaje trenér karlovarských juniorů Pavel Arnošt a doplňuje: „Čekají nás tři velmi těžké zápasy s kvalitními soupeři, kteří nás prověří a ukáží nám, kteří hráči si řeknou o tým pro juniorskou extraligu.“

Program turnaje:

čtvrtek 15. srpna: 15,00 Sparta – Davos, 19,00 Energie – Lillehammer