První na led KV Areny vyjeli před novou sezonou junioři

By   22. 07. 2024

Přestože letní prázdniny nejsou ještě ani ve své polovině, mládežnickým kategoriím Energie postupně končí letní hokejové prázdniny a začínají s přípravou na nový ročník. Jako první na led tréninkové haly KV Areny dnes vyjeli ti nejstarší, extraligoví junioři.

Tým trenéra Pavla Arnošta se  po suché přípravě a tří týdenním volnu začal připravovat na konci minulého týdne. “Sešli jsme se poprvé ve čtvrtek 18. července a proběhlo takové krátkodobé dvoudenní zapracování,” odhalil zkušený trenér program jeho svěřenců, kteří dnes vyjeli poprvé na led KV Areny. “Máme v přípravě spoustu hráčů a někteří jsou u nás na zkoušce, takže potřebujeme více prostoru pro jejich vyzkoušení,” prozrazuje plán tréninků Pavel Arnošt, který naordinoval hráčům pestrý program. “Budeme mít zpočátku dvakrát denně led, na kterém bude tým rozdělen na dvě poloviny. K tomu budou hráči mít i tréninky v posilovně a pochopitelně část zabere i regenerace. Budou toho mít zpočátku opravdu hodně.” Nedílnou součástí přípravy na juniorskou extraligu jsou přípravné zápasy, kterých bude celkem deset. “Věřím, že nám tyto zápasy dají odpověď na to, které hráče do týmu zařadíme. Našimi soupeři budou jak týmy z naší soutěže, tak i zahraniční,” říká k programu přípravných zápasů trenér karlovarské juniorky. Vrcholem přípravy bude pak tradiční turnaj O pohár hejtmana karlovarského kraje, který se uskuteční od 15. do 18. srpna v KV Areně. “Věříme, že po tomto turnaji se soupiska vykrystalizuje do standardní podoby, tak abychom v soutěži opět bojovali o ta nejlepší umístění”, nastiňuje Pavel Arnošt plány, kde by své svěřence rád viděl, ale nebude to tak lehké, řada opor z minulé sezony odchází do zámoří. “Vloni jsme byli nejmladší tým v extralize, tak jsem věřil, že budeme zkušenější, vyzrálejší, ale bohužel nás zasáhla řada odchodů do zámoří. Někteří hráči byli draftovaní juniorskými týmy, takže budou hrát s těmi nejlepšími, což mi dává smysl. Bohužel, někteří se rozhodli jít studovat a hrát nižší soutěže, což mi takový smysl nedává, ale každý si to rozhodl sám a vědomě. V ten moment dostanou šanci další hráči a myslím si, že ten tým bude dostatečně silný a konkurenceschopný všem ostatním,” s trochou smutku v hlase Pavel Arnošt uzavřel naše povídání.

Trenér Pavel Arnošt uděluje pokyny svým svěřencům na prvním tréninku na ledě.