I junioři jsou již v přípravě na novou sezonu.

By   16. 05. 2024

Po úspěšné nedávno skončené sezoně se do přípravy zapojili jako poslední z mládežnických týmů zapojili svěřenci Pavla Arnošta, který nám prozradil záměr letní přípravy.

Po delší sezoně jsme museli dát klukům delší pauzu, než bývá obvykle zvykem. Proto jsme začali toto pondělí 13. května a potrvá sedm týdnů do 28. června. Věřím, že to bude dostatečná doba na přípravu před novou sezonou, pro kterou si nedáváme menší cíle, než pro tu nedávno ukončenou,“ říká zkušený mládežnický trenér, který se svými svěřenci skončil v semifinále DHL extraligy juniorů, když podlehli až v pátém rozhodujícím zápase s pozdějšími mistry z Třince. Stejně jako pro extraligové muže, nebo dorost, bude centrem přípravy KV Arena a její okolí. „Letní přípravu budeme absolvovat v okolí KV Areny a pochopitelně že využijeme i její vnitřní prostory. Budeme chodit do posilovny, na led, využijeme Halu míčových sportů i vedlejší tělocvičnu Tubex u atletického stadionu,“ prozrazuje Pavel Arnošt sportoviště, která bude jeho tým využívat. „Zaměříme se na všeobecnou přípravu hráčů, sílu, vytrvalost, ale i na individuální činnost u jednotlivců,“ dodává zkušený kouč, který pro své svěřence připravil řadu tréninkových jednotek. „Na týdenním plánu máme připravených sedm tréninkových jednotek plus dva tréninky na individuální dovednosti hráčů na ledu.“ Pro tým připravil nejenom program v KV Areně a jejím okolí, ale pro zpestření vyrazí i na hory. „Abychom přípravu zpestřili, uděláme menší soustředění na nedalekém Božím Daru,“ prozrazuje trenér karlovarské juniorky. Po absolvování letní přípravy dá týmu volno do 17. července, kdy se opět všichni sejdou v KV Areně. „V před závodní přípravě sehrajeme několik přípravných zápasů, kdy pro nás bude určitě vrcholem tradiční turnaj O pohár hejtmana karlovarského kraje, který je nejkvalitnějším turnajem v Česku se zahraniční účastí a předními týmy juniorské extraligy. Potom už vše bude směřovat ke startu extraligy, která začne 1. září, ve které bychom se chtěli opět pohybovat v popředí tabulky,“ uzavřel povídání o přípravě juniorů jejich trenér Pavel Arnošt.