Severomoravský čtyřboj se juniorům a dorostu v celku povedl, získali sedm bodů z dvanácti možných

By   20. 01. 2024

Zajímavý program nabídl páteční a sobotní los karlovarským juniorům a dorostu v jejich extraligových skupinách O pořadí v play off. Oba týmy se utkali v pátek se svými vrstevníky v Třinci, v sobotu pak ve Vítkovicích. Páteční duely vyšly lépe ocelářským nadějím, v sobu v Ostravě naopak vítězství slavili karlovarští.

DHL Extraliga juniorů

Trip na druhý konec republiky tentokrát pro juniory Energie nezačal nejlépe. Po dvou třetinách ztráceli na juniorku třineckých Ocelářů dva góly. Na dostřel energetiky dostal ve čtyřicáté páté minutě Matyáš Váňa, který zakončoval kombinaci Tobiáše Pastora a Davida Varvařovského. Poté se však ze dvou gólů radovali už pouze Oceláři. I přestože poměr střel v tomto utkání byl téměř vyrovnaný a Adam Ebenstreit si připsal třicet pět zákroků, zůstali junioři po šesti zápasech bez bodů.

V sobotu v Ostravě mladí energetici zapomněli na porážku z Třince a bodově nepovedený zápas s Vítkovicemi odčinili. Duel byl sice chudší na počet gólů, ale o to víc bylo k vidění šancí, které ke smůle střelců oba gólmani s přehledem likvidovali. Za Energii dokázali na domácího gólmana vyzrát Vít Záhejský a Vojtěch Čihař. S ubývajícím časem to na ledě dost jiskřilo a tak se poměrně často ke slovu dostávaly speciální týmy. Energetici zvládli opět ubránit závěr zápasu ve čtyřech proti šesti. Zisk bodů zkomplikovalo energetikům v čase 59:59 trestné střílení, ale Adam Ebenstreit se nenechal obelstít a tak tři body putují do Karlových Varů.

15. kolo – 19. ledna

HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 08:24 Volas (Hebar, Blaha; 5/5), 20:37 Kozlík (Šilar, Švančara; 5/5), 46:17 Spěváček (Šutý, Gerych; 5/5), 57:10 Šilar (Kozlík, Švančara; 5/5) – 44:41 M. Váňa (Pastor, Varvařovský; 5/5).

16. kolo – 20. ledna

HC Vítkovice Ridera – HC Energie Karlovy Vary 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 04:31 Glos (Krejsa, Štiak; 5/5) – 06:58 Záhejský (5/5), 20:26 Čihař (Záhejský, Postl; 5/5).

Extraliga dorostu

Energetici se poprvé v sezoně a rovnou ve šlágru kola potkali s třineckými Oceláři. A tento duel měl opravdu grády. Už v jedenácté minutě úřadující mistr extraligy dorostu vedl 2:0. Energetici krůček po krůčku manko smazávali, ale góly přidávali i Oceláři. Západočeši se nevzdali a patřila jim závěrečná třetina, když dali dva góly. Druhý vyrovnávající v čase 54:23 díky přesilovkovému gólu Viktora Wardase. O vítězi utkání nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých jako jediný v páté sérii uspěl René Řehák a přetrhl tak energetikům šňůru pěti výher. Sobotní duel v Ostravě byl také bohatý na branky, ale tentokrát měli navrch hosté, kteří od začátku zápasu byli střelecky úspěšnější a měli po celý zápas stav skóre na svojí straně. Pokaždé, když se vítkovickým podařilo přiblížit se na rozdíl branky, dokázala Energie odpovědět. Ve třetí třetině, když v 54 minutě vstřelila během čtyřiadvaceti vteřin dva góly, definitivně rozhodla o svém vítězství. Střelci zápasu byli karlovarští Viktora Wardas, který zaznamenal hattrick a Petr Tomek, kteří vstřelil dvě branky.

7. kolo – 19. ledna

HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary 6:5 sn (3:1, 2:2, 0:2 – 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 09:05 Polášek (Řípa, Weiss; 5/4), 10:14 Weiss (Řehák, Trnka; 5/5), 15:21 Řípa (Trnka; 5/4), 22:41 Richter (Helis; 5/5), 38:22 Řípa (Weiss; 5/5), rozh. náj. Řehák – 14:36 Slavík (Dyk; 4/5), 21:12 Blažek (Poizl, Kůrka; 5/4), 24:54 Blažek (Dyk, Psohlavec; 5/4), 47:20 Habla (5/5), 54:23 Wardas (Dyk; 5/4).

HC Vítkovice Ridera – HC Energie Karlovy Vary 3:6 (0:1, 1:2, 2:3)

Branky a nahrávky: 32:38. Zatloukal (Svozil, M. Mareš), 45:05 Nazad (Fojtík, Lyčka), 59:37 Plška (Nazad, Zachariasz) – 08:17. Wardas (Slavík), 24:19 Wardas (Čermák), 33:05. Tomek (Blažek, Pelikán), 47:25. L. Slavík (Tomek, Psohlavec), 53:31 Wardas (Slavík), 53:55 54. Tomek  (Blažek)