Jasná výhra v pátek s Jihlavou, v sobotu s Kometou pouhý bod po dobré první třetině

By   16. 12. 2023

Dva zápasy absolvovali v pátek a v sobotu junioři ve skupině „O pořadí v play off“, kdy hostili Jihlavu a Kometu Brno. Z obou zápasů vytěžili čtyři body, když v pátek jasně přehráli mladíky Dukly a v sobotu nedotáhli ke třem bodům dobře rozehraný zápas s Kometou.

Začátek obou zápasů vyšel domácím excelentně, kdy měli vstupy do zápasů velmi dobrý. S Jihlavou se v první třetině prosadili postupně Záhejský, Novotný a Čihař. Podobně vypadala i první třetina sobotního duelu s Kometou, jen branky padali o pár minut dříve. Po šestatřiceti sekundách se trefil Šlecha, v páté Steklý a třetí zásah zařídil Krajčík. Zbylé dvě třetiny obou zápasů byly ale rozdílné. V pátek ve druhé části karlovarští dále v zápase dominovali a v jejím průběhu skóre měnili jen oni zásluhou Galnora a Váni. Kometa je v této sezoně kvalitativně na vyšší úrovni než Jihlava, a je zaslouženým vítězem skupiny východ. Proto nepřekvapilo, že se po přestávce herně zmobilizovala a hru vyrovnala a po jedné ze svých příležitostí snížila. Rozdílné z obou zápasů byly i třetí třetiny. V pátek energetici výsledek i vývoj zápasu kontrolovali, v sobotu si byli vědomi, že Kometa bude chtít výsledek dotáhnout. A bylo tomu tak. Brňané se aktivně snažili dostávat do brankových šancí, které si vytvářeli a nakonec se jim podařilo zápas dovést do dělby bodů. Vyrovnávající branku vstřelili v početní výhodě. Když prodloužení nerozhodlo, následovali samostatné nájezdy, které za stavu 2:2 rozhodl hostující Habermann.

DHL Extraliga juniorů – O pořadí v play off

4.kolo – 15. prosince

HC Energie Karlovy Vary – HC Dukla Jihlava 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 05:30 Záhejský (5/5), 12:11 Novotný (5/5), 18:20 Čihař (Krajčík, Adámek; 5/4), 20:25 Galnor (Pastor; 5/5), 31:45 M. Váňa (Šlechta, Varvařovský; 5/5), 53:10 Čihař (Krajčík; 5/5).

5. kolo – 16. prosince

HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno 3:4sn (3:0, 0:1, 0:2 – 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 00:36 Šlechta (Adámek, Krajčík; 5/5), 04:16 Steklý (Čihař, Záhejský; 5/5), 14:05 Krajčík (Čihař; 5/5) – 23:06 Nesvadba (Bůžek, Halačka; 5/5), 49:16 Svoboda (Habermann, Ulbricht; 5/5), 54:07 Boltvan (Svoboda, Otava; 5/4), rozh. náj. Habermann.