Junioři ztratili v závěru zápasu s Libercem všechny body

By   07. 10. 2023

Už po několikáté se v letošní sezoně karlovarkým nepodařilo dotáhnout do vítězného konce dobře rozehraný zápas, tentokrát se jim to bohužel podařilo proti Bílým Tygrům.

Vstup do utkání a téměř celá první třetina byla v režii domácích, kteří hosty dobře napadali, což jim dělalo velké problémy. A karlovarští toho využili do dvou brankového náskoku zásluhou Dorota a Šlechty. I start do prostřední části patřil Energii, když po šestnácti vteřinách navýšil vedení Postl. A zde zřejmě nastal u domácích problém, rychle totiž po vstřeleném gólu inkasovali, což se jim stalo již poněkolikáté. Liberec to povzbudilo a s postupem času hru nejenom vyrovnal, ale začal mít mírně navrch a dostával se do brankových situací častěji než domácí. Proto nepřekvapilo, že snížil.

Poslední třetina byla pořádná divočina, a to hlavně ze strany hostů. Energetici nejprve nevyužili dlouhou přesilovku, částečně i dvojnásobnou, což hosty ještě více posílilo a zaslouženě vyrovnali. Zápas vrcholil v posledních minutách. Při už klasické přesilovce Dorot vrátil Energii vedení. Ne však nadlouho, Plos vyrovnal. Se Západočechy inkasovaný gól zatřásl a za dvě minuty inkasovali čtvrtý gól a za další minutu pátý.

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary): Jsme zklamaní, vedli jsme 3:0 a opakovaně jsme to nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Budeme se muset radikálně změnit, abychom byli úspěšnější.

DHL Extraliga juniorů

14. kolo – 7. října

HC Energie Karlovy Vary – Bílí Tygři Liberec 4:6 (2:0, 1:2, 1:4)

Branky a nahrávky: 04:44 Dorot (Šlechta; 4/5), 09:03 Šlechta (Cipko, Galnor; 5/5), 20:16 Postl (M. Váňa, Šlechta; 5/5), 52:08 Dorot (Galnor, M. Váňa; 5/4) – 21:33 Plos (Ehrenberger, Janata; 5/4), 34:15 Handl (Jenčovský; 5/5), 47:21 Plos (Jenčovský; 5/5), 55:19 Plos (Janata; 3/5), 57:31 Meisel (Plos; 5/5), 58:40 Plos (5/5).