Minulý týden vyšel mládeži výsledkově náramně

By   03. 10. 2023

Kromě soutěží juniorů, dorostu a extraligy 9. tříd, v uplynulém týdnu své soutěže odstartovaly také zbylé žákovské soutěže.

Liga dorostu

Karlovarští hostili tým Hvězda Praha a své hosty přivítali do reality zápasu velmi rychle, když se po 69 vteřinách trefil Břečka a Energie vedla. Hosté se z rychle inkasované branky nepoložili a dokázali být domácím vyrovnaným soupeřem a nejenom ve hře, ale i ve skóre. Druhou třetinu si ale podmanili karlovarští, kteří zásluhou Lukáše Pecha ml. V polovině zápasu Hvězdě odskočili na rozdíl dvou branek a to nebylo ze strany domácích v této části všechno. Čtvrtý zásah do sítě hostů trefil Zolnaj. Jediným střelcem Hvězdy v tomto duelu byl Kadlec, který ve třetí třetině upravil skóre na 4:2. Energetici jsou aktuálně s jedenácti body na třetím místě ve skupině se ztrátou jednoho bodu na druhé místo, ale mají k dobru jeden zápas.

5. kolo čtvrtek 28. září 2023
HC Energie Karlovy Vary – HC Hvězda Praha 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 01:09 Břečka (Pavlis; 5/5), 25:47 Pech (Piatkowski, Schrottenbaum; 5/5), 32:06 Pech (Šubík, Benda; 5/5), 33:20 Zolnaj (Franc, Piatkowski; 5/5) – 16:51 Kadlec (Cvikl, Houdek; 5/5), 43:11 Kadlec (5/5).

Extraliga 9. tříd

V nejvyšší žákovské soutěži odehráli domácí v minulém týdnu dva zápasy, doma hostili chomutovské Piráty, v sobotu je los poslal do Kladna do souboje s domácími Rytíři. Oba zápasy karlovarští zvládli za plný bodový zisk, ale především zápas s Piráty byl opravdovou divočinou. Už samotný pohled na jednotlivé třetiny musí být každému jasné, co se asi na ledě KV Areny dělo. 2:0, 0:6, 5:0 se jen tak v hokeji nevidí, ale v žákovském hokeji velké obraty ve skóre sice nejsou vyjímečné, nicméně tento zápas tak trochu vyjímečný svým vývojem byl. To sobotní zápas v Kladně se pro Energii vyvýjel od začátku dobře a dá se říct, že měla průběh zápasu ve svých rukách a domácím dovolali korigovat výsledek za jasné vedení ve třetí třetině.

6. kolo čtvrtek 28. září 2023
HC Energie Karlovy Vary – Piráti Chomutov 7:6 (2:0, 0:6, 5:0)
Branky a nahrávky: 02:40 Suja (Kubík; 5/4), 14:19 Staněk (Vaňourek; 5/4), 42:21 Kubík (5/5), 46:37 Mähler (Zimmermann; 5/5), 48:26 Horáček (Vaníček, Suchý; 5/5), 51:36 Horáček (Suja; 5/5), 55:33 Suchý (Kyncl; 5/5) – 27:55 Gombár (Konvalinka; 5/5), 30:31 Krejčík (5/5), 31:35 Krejčík (Gombár; 5/5), 34:44 Gombár (Falis, Konvalinka; 5/4), 35:25 T. Dvořák (J. Dvořák; 5/5), 36:14 Krejčík (Gombár, Falis; 5/5).

Suchý právě vstřelil vítěznou branku proti Chomutovu

7. kolo sobota 30. září 2023
Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 47:08 Holoubek (5/5) – 14:48 Suja (Vaníček, Suchý; 5/4), 27:28 Mähler (Staněk; 5/5), 37:49 Balbyshkin (Barda; 5/5), 40:59 Suja (Vaníček, Suchý; 5/4).

LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ A (U14 – 8. TŘÍDA)

Karlovarští osmáci svou soutěž začali rovnou druhým kolem a na svém ledě přivítali chomutovské Piráty. Energetici po první třetině prohrávali 0:1. Po gólech Matěje Žáka a Františka Pavlovice v polovině druhé třetiny se skóre otočilo. Jenomže ani ne po minutě chomutovští mladíci srovnali a krátce před koncem třetiny přidali další gól – 2:3. Na rozdíl dvou branek pak Piráti odskočili ve čtyřicáté první minutě. O kontaktní branku se postaral Jan Pavlis a skóre srovnal Daniel Psohlavec. Do konce zápasu ale chomutovští mladíci skórovali ještě dvakrát a tak energetici nakonec zůstali bez bodů.

2. kolo neděle 1. října 2023
HC Energie Karlovy Vary – Piráti Chomutov 4:6 (0:1, 2:2, 2:3)
Branky a nahrávky: 31. Žák (Pavlovic, Bečka), 33. Pavlovic, 43. Pavlis, 51. Psohlavec (Pavlovic) – 14. Jansa (Moskvitin), 34. Vavřík (Jíra, Šabaka), 39. Havel, 41. Jíra (Pronin), 53. Kříž (Sedlák), 59. Jíra

LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ B (U13 – 7. TŘÍDA)

Od druhého kola začali svou soutěž i sedmáci. Nejprve na domácím ledě přivítali hráče sokolovského Baníku. Už v čase 00:35 se prosadil Max Kalčík. Do konce první třetiny si karlovarská střídačka užila gólovou radost ještě dvakrát. Nejprve se o ni postaral Lukáš Bláha a v čase 18:25 skóroval Jakub Veselý. I pod první dvě branky druhé části se podepsali karlovarští sedmáci. Nejprve udeřil Lukáš Hoško a pátý gól přidal Ladislav Terla. Po polovině třetiny si slovo vzali sokolovští mladíci a upravili skóre na 5:2. Třetí třetina opět patřila Karlovarským. Znovu se prosadili Lukáš Bláha a Lukáš Hoško. Poslední gól zápasu vstřelil Mikuláš Gregor.

K prvnímu venkovnímu duelu sezony sedmáci vyrazili do Chebu. V tomto zápase energetici inkasovali jako první, ale tento gól byl jediným, který svým hostitelům povolili. Skóre po třech minutách srovnal Josef Šlár. Vítězný gól vstřelil před koncem druhé třetiny Max Kalčík. Ve třetí třetině výhru Energie jistili Jan MartínekMikuláš Gregor a Tomáš Rödig.

Po prvním týdnu soutěže jsou sedmáci stoprocentní a jsou na druhém místě skupiny Karlovarská. První Tachov vede o dva body, neboť odehrál o jeden zápas navíc.

2. kolo čtvrtek 28. září 2023
HC Energie Karlovy Vary – HC Baník Sokolov 8:2 (3:0, 2:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 00:35 Kalčík (Gregor, Šlár; 5/5), 06:06 Bláha (Gregor; 5/5), 18:25 Veselý (Šlár; 5/5), 23:42 Hoško (Bláha; 5/4), 28:11 Terla (5/5), 48:07 Bláha (Gregor; 4/5), 55:41 Hoško (4/5), 59:12 Gregor (Martínek; 5/5) – 34:13 Pochyba (5/5), 37:11 Dvořák (Lužický; 5/5).

3. kolo neděle 1. října 2023
HC Stadion Cheb – HC Energie Karlovy Vary 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 04:21 Krištof (Stahl; 5/5) – 07:23 Šlár (Gregor; 5/5), 38:07 Kalčík (Šlár; 5/5), 44:45 Martínek (Kalčík, Moches; 5/5), 50:30 Gregor (Rödig, Reichelt; 5/5), 54:45 Rödig (Šlár; 5/5).

LIGA MLADŠÍCH ŽÁKŮ A (U12 – 6. TŘÍDA)

Úplně nejlépe nezačala sezona pro šesťáky. Ti hned v prvním duelu narazili na Děčín, který energetiky porazil velkým rozdílem. Za Energii se prosadili pouze Deniel Kaputa a Matyáš Dvořák. Náladu si šesťáci spravili v nedělním utkání s Piráty Chomutov, které porazili rozdílem čtyř gólů. Prvním karlovarským střelcem byl Petr Koblížek, který srovnával zhruba v polovině první třetiny skóre. Vedení Energii vystřelil Patrik Tomášek. I ve druhé části jako první skóroval Petr Koblížek. Piráti následně na to srovnali, ale vedení si vzal zpět Patrik Tomášek, který si do konce třetiny stihl zkompletovat hattrick.

I když na cestu do šatny dostali energetici gól, tak se týmy rozcházely za stavu 5:3. V prvních čtyřech minutách poslední části zvládli chomutovští šesťáci srovnat skóre, ale do závěrečné sirény se energetici prosadili ještě čtyřikrát. V čase 45:50 si hattrick zkompletoval Petr Koblížek. Zhruba deset minut na to pálil Jakub Pelikán a pod poslední dvě branky zápasu se podepsal Petr Tomášek, který si tak v tomto duelu připsal pět gólů! Tato výhra šesťákům vynesla čtvrté místo v tabulce skupiny Ústecká a od třetího Litvínova je dělí pouze gólová bilance.

1. kolo čtvrtek 28. září 2023
HC Energie Karlovy Vary – HC Děčín 2:13 (1:4, 1:4, 0:5)
Branky a nahrávky: 18:00 Kaputa (Havelka; 5/4), 35:02 Dvořák (Kaputa, Tomášek; 5/4) – 07:02 Patrman (Koucký, Kubíska; 5/4), 10:31 Růžička (Patrman; 5/5), 12:04 Nygrýn (Koucký; 5/5), 19:08 Patrman (Hašek, Šejc; 5/5), 24:58 Kubíska (Šejc; 5/5), 28:42 Kubíska (Patrman, Nygrýn; 5/5), 30:48 Luka (Koval; 5/5), 39:23 Patrman (5/4), 40:10 Šejc (Nygrýn, Koucký; 5/5), 41:56 Kukla (Nygrýn, Luka; 5/5), 44:25 Luka (Patrman; 5/5), 51:41 Kubíska (5/5), 54:49 Kukla (5/5).

HC Energie Karlovy Vary – Piráti Chomutov 9:5 (2:1, 3:2, 4:2)
Branky a nahrávky: 10:48 Koblížek (Tomášek; 4/5), 13:13 Tomášek (4/5), 21:21 Koblížek (Kuchta; 5/5), 31:08 Tomášek (Kaputa; 5/5), 37:27 Tomášek (Příplata; 5/5), 45:50 Koblížek (Kuchta; 5/5), 55:40 Pelikán (Kaputa; 5/5), 55:55 Tomášek (5/5), 58:42 Tomášek (5/5) – 01:30 A. Vrba (D. Vrba; 5/5), 22:41 Roubych (5/5), 39:05 Konopka (5/5), 40:35 Hernády (Kochlöfl; 5/5), 43:35 Neugebauer (Konopka; 5/5).

LIGA MLADŠÍCH ŽÁKŮ B (U11 – 5. TŘÍDA)

I páťáci začali sezonu druhým kolem, v němž jejich hosty byli hráči Baníku Sokolov. V prvním utkání sezony se oba týmy trefily sedmkrát, takže si první body rozdělily rovným dílem. První hattrick sezony si zkompletoval Tobiáš Kocián, který si v tomto utkání zapsal pět gólů. Prvním střelcem Energie byl John Bedarf a posledním pak Lukáš Říha.

V neděli se páťáci vypravili do Chebu. Tam svým vrstevníkům nedali šanci a kotouč do jejich branky poslali třináctkrát. Hattrick si zkompletovali Ladislav Dankanics a Pavel Vorel. K hattricku si oba střelci přidali ještě po jednom gólu. Dvakrát skórovali Tobiáš Kocián a David Kuljas. Jedním gólem k výhře Energie přispěl John Bedarf. Ve skupině Karlovarská se páťáci usadili na třetím místě, ale oproti prvním dvěma týmům jim chybí jeden zápas.

HC Energie Karlovy Vary – HC Baník Sokolov 7:7 (2:1, 3:3, 2:3)
Branky a nahrávky: 03:19 Bedarf (Kocián; 5/5), 11:20 Kocián (Vorel; 5/5), 22:44 Kocián (Vorel; 4/5), 27:16 Kocián (Vorel; 5/4), 30:47 Kocián (Hajšmanová; 5/5), 47:45 Kocián (5/4), 54:51 Říha (Kuljas; 5/5) – 01:45 Bartůňková (Bílek; 5/5), 24:22 Maurer (Radaušer; 5/4), 32:58 Zachar (5/4), 35:34 Zachar (Radaušer; 5/5), 51:03 Maurer (5/5), 55:01 Kurča (5/5), 57:42 Kurča (5/5).

HC Stadion Cheb – HC Energie Karlovy Vary 2:13 (0:5, 2:5, 0:3)
Branky a nahrávky: 33:04 Princ (Karhan; 5/5), 38:36 Princ (4/5) – 02:31 Kocián (Hajšmanová; 5/5), 07:14 Vorel (Kuljas; 5/5), 09:37 Kuljas (Vorel, Dankanics; 5/5), 13:24 Vorel (Kuljas; 5/5), 15:58 Dankanics (Kuljas, Vorel; 5/5), 21:55 Kuljas (Hajšmanová; 5/4), 22:05 Dankanics (Kuljas; 5/5), 29:50 Dankanics (Kuljas, Vorel; 5/4), 32:45 Vorel (5/5), 36:36 Vorel (Dankanics, Kuljas; 5/4), 48:26 Bedarf (Möckl; 5/5), 49:21 Kocián (Kuljas, Vorel; 5/5), 59:35 Dankanics (4/5).