V lize dorostu si záloha extraligové týmu připsala dvě výhry

By   26. 09. 2023

Dobrý týden mají za sebou i hráči záložního týmu dorostu ve druhé nejvyšší soutěži. Svěřenci trenéra Bohumíra Sapouška nejprve zdolali ve vyrovnaném duelu Kobru Praha v neděli pak v prodloužení vyhráli na ledě Chomutova.

Skóre domácího utkání s Kobrou otevřel po kombinaci Lukáše Pecha a Štěpána Köhlera Matěj Pavlis, který přišel z Kladna a šlo tak o jeho první gól za Energii. Hráči Kobry stihli ještě před koncem první třetiny srovnat. Ve druhé třetině se skóre měnilo jen jednou a úspěšným střelcem byl karlovarský Aleš Břečka, který přišel ze sokolovské devítky a byl to jeho první gól v dorosteneckém hokeji i v karlovarském dresu. Hostující Kobra uštkla ve třetí třetině, když srovnala Vejvodou sedm minut před koncem. Radost hostů ale netrvala z nerozhodného stavu dlouho, vítězný gól  domácích inkasovali za pouhých 23 vteřin. Po souhře se Šedivcem s Magnerem přesně zamířil Marko Michalov. Marko již v loňské sezoně do pár zápasů za dorost nastoupil, ale první gól v dorosteneckém hokeji si vstřelil v tomto utkání.

V neděli karlovarskou šestnáctku hostil tým Piráti Chomutov. První branka padla až ve dvacáté druhé minutě a postarali se o ni chomutovští dorostenci. Dlouho to vypadalo, že díky tomuto gólu zůstanou body v Chomutově. V padesáté třetí minutě však zaúřadovali Marko Michalov a Václav Dobřemysl, kteří poslali do akce Matyáše Šedivce – 1:1. Zápas skončil v čase 61:46 díky přesné mušce Matěje Pavlise. Tyto dvě výhry vynesly ligovému dorostu Energie třetí místo ve skupině Západ se ziskem osmi bodů. Na první Chomutov ztrácejí energetici pouze dva body.

Liga dorostu
3. kolo – 22. září 2023
HC Energie Karlovy Vary B – Kobra Praha 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 03:57 Pavlis (Pech, Kőhler; 5/5), 38:00 Břečka (5/5), 53:08 Michalov (Šedivec, Magner; 5/5) – 16:23 Oh (Šturc; 5/5), 52:45 Vejvoda (Svoboda, Hess; 5/5).4. kolo neděle 24. září 2023

4. kolo – 24. září 2023
Piráti Chomutov – HC Energie Karlovy Vary B 1:2p (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 21:41 Váňa (Kříž; 4/5) – 52:01 Šedivec (Michalov, Dobřemysl; 5/5), 61:46 Pavlis (3/3).