Devítka zvládla i druhé domácí utkání, se štěstím zdolala Wolves Pilsen

By   08. 09. 2023

I ve druhém kole extraligy 9. tříd nastoupili karlovarští na svém ledě, na kterém hostili druhý plzeňský klub Wolves.

Extraliga 9. tříd

2. kolo – 8. září

HC Energie Karlovy Vary – Wolves Plzeň 5:4 (2:0, 2:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 9. Postl (Mašek), 11. Mähler (Kubík), 27. Staněk (Zimmermann), 34. Barda (Horáček), 59. Staněk (Suchý, Horáček) – 27. Bradáč (Paroubková), 41. Jäger, 45. Bradáč (Jäger), 55. Jäger (Hirth)

HC Energie Karlovy Vary: O. Kadoun (O. Maňák) — J. Postl, M. Kubík, V. Horáček, J. Suchý, P. Mašek, A. Zimmermann — S. Barda, L. Gerstner, M. Mähler, M. Vaňourek, T. Suja, K. Balbyshkin, J. Kubát, J. Staněk, J. Kyncl

HC Pilsen Wolves: T. Uhel (B. Blaňárová) — A. Paroubková, D. Plicka, M. Komorous, M. Plašil, M. Gottwald — M. Březina, F. Klapáč, J. Kačmáček, J. Pšenička, M. Vaneev, T. Hirth, T. Tomek, M. Bradáč, M. Jagatić, J. Jäger

Zápas začal lépe pro domácí, kteří soupeře přehrávali a svoji převahu zúročili dvěma přesnými zásahy. Skóre otevřel Postl a za necelé dvě minuty jej napodobil Mähler. Prakticky celá první třetina se odehrála na polovině soupeře. V podobném duchu začala i druhá třetina, ale převaha Energie nebyla tak dlouhá a přesvědčivá, jako v úvodní části. Hosté začali být aktivnější a z rychlého protiútoku dokázali Bradáčem snížit. Gól vlil hostům více sebevědomí, ale na to karlovarští zavčasu zareagovali a za nedlouho opět vedli o dva góly díky Staňkovi. Dvou brankový náskok dodal domácím další sebevědomí, které čtvrtým gólem potvrdili. Do třetí třetiny však nastoupil lépe hostující tým, který se nechtěl ve Varech nechat body velmi lacino a nekoncentrované karlovarské hráče potrestali po deseti vteřinách od úvodní buly. Wolves ožili a když ve 45. minutě snížili druhou brankou Bradáče na rozdíl branky, byl jich najednou plný led. Podobné vývoje v mládežnickém hokeji nejsou něčím nové, takže konečný výsledek byl otevřený a plzeňští to potvrdili pět minut před koncem, když nečekanou, ale přesnou střelou Jägera vyrovnali. Po oddechovém času se domácí zklidnili, začali být aktivní a vynutili si faul. V početní výhodě se prosadil Staněk a vrátil 78 vteřin před koncem Energii vedení, které už udrželi.

Josef Postl otevírá skóre zápasu Energie s Wolves v Extralize 9. tříd