Juniory čeká vrchol přípravného období, kterým je tradiční domácí turnaj O pohár Hejtmana karlovarského kraje.

By   09. 08. 2023

Již 21. ročník tradičního a velmi populárního turnaje juniorů se uskuteční v závěru tohoto týdne v KV Areně, kde se představí trio z české juniorské extraligy a trio zahraničních týmů. Nováčkem turnaje v Karlových Varech je švýcarský HC Davos, dále vidět můžete tradiční účastníky Jungadler Mannheim, Kölner EC z Německa a Třinecké Oceláře s bruslaři z Mladé Boleslavi. Tato šestice bude rozdělena do dvou tříčlenných skupin, ve kterých se týmy střetnou každý s každým. Vítězové skupiny se v neděli 13. srpna od 17 hodin utkají o Pohár hejtmana, druhé týmy ze skupin o třetí místo a zbylí dva o konečné pořadí. Vítěz bude znám kolem nedělní devatenácté hodiny. Turnaj zahájí ve čtvrtek 10. srpna dvojice Kölner EC a BK Mladá Boleslav, která obhajuje prvenství a po nich nastoupí domácí Energie proti Mannheimu.

Rozdělení účastníků:

Skupina A: HC Energie Karlovy Vary, HC Davos, Jungadler Mannheimu

Skupina B: HC Oceláři Třinec, Kölner EC, BK Mladá Boleslav

Program turnaje:

Čtvrtek 10. srpna 2023

15:00 Kölner EC – BK Mladá Boleslav
18:00 Jungadler Mannheim – Energie Karlovy Vary

Pátek 11. srpna 2023

15:00 BK Mladá Boleslav – Oceláři Třinec
18:00 HC Davos – Jungadler Mannheim

Sobota 12. srpna 2023

14:00 Oceláři Třinec – Kölner EC
17:00 Energie Karlovy Vary – HC Davos

Neděle 13. srpna 2023

11:00 utkání o 5. místo
14:00 utkání o 3. místo
17:00 utkání o 1. místo

Samotný turnaj má v přípravném období domácích juniorů velký význam a chtějí se představit v nejlepším světle. Chceme turnaj odehrát v nejsilnější možné sestavě, tedy i s kluky, kteří jsou momentálně v přípravě v partnerském klubu v Sokolově. Chceme je vidět, abychom jak jsou na tom a s jakou sestavou vstoupit do juniorské extraligy,“ prozradil své plány trenér juniorky Energie Pavel Arnošt, který vítá, že turnaj bude hrát i trio zahraničních týmů. „Bude to dobrá zkušenost a je dobře, že si v přípravě můžeme zahrát i s týmy ze zahraničí. Hrají trochu odlišnější hokej než česká mužstva, mají jej stavěný více na fyzické hře a tím pádem i na psychické odolnosti, která s ní úzce souvisí,“ dívá se zkušený mládežnický trenér na zahraniční účastníky a sám si přeje, aby jeho svěřenci v turnaji uspěli co nejlépe: „Těšíme se hodně, nejenom kluci, ale i my z realizačního týmu a nemůžeme se dočkat“, říká s úsměvem Pavel Arnošt. „Je to sice turnaj a tedy něco jiného, ale stále to bereme jako přípravu. Věřím, že uspějeme. To znamená, že bychom minimálně chtěli hrát finálové utkání,“  přeje si kouč juniorky Energie.

Hejtman Cup můžete sledovat prostřednictvím streamu zde, zápasy Energie pak bezplatně na YouTube kanále Energie.

Online přenosy naleznete zde.

Před rokem pohár zvedli junioři Mladé Boleslavi