Dva přípravné zápasy zakončily druhý týden juniorů na ledě.

By   30. 07. 2023

Čtrnáct dní poctivé práce na ledě, ale i mimo něj, mají za sebou junioři v přípravě na blížící se start extraligy. Na led KV Areny si pozvali dva z týmů, se kterými se budou střetávat v juniorské extralize. Ve čtvrtek 27.července hostili nováčka mezi juniorskou elitou Motor České Budějovice a o den později mladíky z Litvínova. Domácí výběr oba zápasy zvládli. S Jihočechy měli energetici dobrý vstup do utkání a první třetinu vyhráli 2:0 a do poloviny utkání měli jasnou převahu, jenže problém byl v koncovce, kdy z řady vyložených šancí nedokázali dobře chytajícího brankáře hostů překonat. A jak už to bývá, hosté se postupně z tlaku Energie dostávali a začali být více nebezpeční, což jim přineslo snížení. O konečném výsledku pak rozhodla trefa do opuštěné branky hostů při jejich hře bez brankáře.

Ve druhém zápase trenéři Energie sestavu mírně pozměnili, aby v zápase viděli další hráče poměrně širokého výběru. S Litvínovem byl průběh utkání téměř totožný jako den před tím. Karlovarští měli herně navrch, jenže opět měli problém v zakončení v dobře rozehraných situacích. O těsném vítězství nakonec rozhodli krátce před koncem základní hrací doby.

Přípravné zápasy juniorů:

27. července

HC Energie Karlovy Vary – Motor České Budějovice 3:1

branky Energie: Kusak, Šilhan, Koudelný

28. července

HC Energie Karlovy Vary – HC Verva Litvínov 2:1

branky Energie: Vojáček, Dorot

Karlovarští junioři před litvínovskou brankou